Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krvaví elfové

22. 7. 2012

92461-bigthumbnail.jpg

 Krvaví elfové neboli Sin'dorei ("děti krve" z thalassianštiny), jsou rasou, která dříve patřila mezi elfy, jenž sebe sama přejmenovala z důvodu uctívat příbuzné, kteří zemřeli během obléhání Quel'Thalas za pohromy Třetí války. Krvaví eflové z Azerothu se v datadisku The Burning Crusade připojili k Hordě, snaží se setkat s princem Kael'thasem Sunstriderem v Outlandu. Od té doby mají hlavní město Silvermoon City nacházející se v Eversongském lese.

Kdysi dávno se Krvaví elfové nazývali Vysocí elfové. Z důvodu jejich cti ke zemřelým a jejich velebné civilizaci se vůdci dohodli na jejich přejmenování. Tato přeměna se stala během Třetí válka, kdy král Arthas se svou Pohromou vyrazil na Quel'Thalas a zničil elfskou rasu. Pohroma zabila více jak 90% veškeré populace vysokých elfů a navíc zdevastovala jejich kultůru. Princ Kael'thas Sunstrider studoval magii v Dalaranu v časech katastrofy. Jakmile se mu donesly zprávy o neštěstí, hned jsme vrátil domů a posbíral přeživší. Kael'thas přejmenoval svou rasu na “Krvavé elfy” ze cti k padlým přibuzným. Před zničením Sunwellu, všichni vysocí elfové byli neustále ve "vaňe" s magickou silou. Nyní jsou zbaveni jejich arcane energie, krvaví elfové (a vysocí elfové) byli potrestáni. Kael'thas prohlašoval to, že bez dalšího magického zdrovje brzy zemřou a proto musí nahradit jejich domovinu Sunwell. Proto Kraví elfové se začli učit vyčerpávat energii z alternativních zdrojů.
Historie

Před deseti tisíci lety, během vlády královny Azshary, ...

Naprosto oddaní královně, vznešení neboli urození otevřeli nespočet portalů pod jejím dohledem, aby odtud povolali Plamennou legii. Tohle byl počátek války prastarých. Někdy po Velkém rozdělení, mnoho přeživších z řad vznešených bylo nuceno emigrovat na Kalimdor a usadit se ve Východních zemích, kde založili království Quel'Thalas. ... Během tohoto času vytvořili Sluneční studnu a změnili tak denní cyklus. Jejich purpurové kůže nakonec vybledly na světle broskvovou barvu, jako mají lidé nebo trpaslíci.
Třetí válka

Během Třetí války zpustošil ďábelský princ Arthas Quel'Thalas, vyvraždil většinu jeho populace a obrátil celé části mocného království v popel během cesty ke Sluneční studni. Ne všichni, kteří padli v boji proti Arthasovi zůstali mrtví, jeho odvážný protivník, lučistnice a generál hraničářů, Sylvanas Windrunner byla vyvolána jako nemrtvá, aby sloužila nelítostnému princi jako mocná kvílející Banshee.

Jak se armády nemrtvých blížily ke Sluneční studni, vznešený, jménem Dar'Khan (který doufal v získání přízně Ner'zhula Krále lichů) pomohl Arthasovi oslabením štítu, který obklopoval Sluneční studnu. Dar'Khanova zrada vyústila v explozi, která ho srazila do bezvědomí a rozptýlila většinu moci Studny. Čaroděj Borel (také známý jako Krasus nebo drak Korialstrasz) vycítil rozpoutané magické síly a uspěl v zachycení části těchto sil do avatara, zamaskovaného jako mladá lidská dívka, Anveena. Arthas, který si nebyl vědom toho co se stalo, použil zbývající energii Sluneční studny, aby oživil duši Kel'Thuzada do podoby zvráceného liche.

Po bitvě ležel mezi mrtvými těly v Silvermoonu kromě celé rady také král Anasterian, čímž elfové přišli o témeř všechny své nejmocnější a nejmoudřejší vůdce. Lor'themar Theron, po Sylvaně Windrunner druhý ve velení, převzal dočasně místo vůdce vysokých elfů, protože pravý následník trůnu, princ Kael'Thas Sunstrider byl stále v Dalaranu. Těch několik zbývajích elfů, kteří přežili invazi Nemrtvé pohromy, se stali rychle nemocnými a apatickými. Bylo jasné, že vysocí elfové se stali na moci Sluneční studny závislými. Jejich neustálé prosycení magií významně změnilo jejich rasu. Nyní když zdroj jejich magie byl pryč, pociťovali prudkou bolest z této prázdnoty po magii.
Povstání Krvavých Elfů

V této době Nemrtvá pohroma v podstatě přetvořila Lordaeron a Quel'Thalas v jedovaté země nasycené nákazou. Zbylo již jen pár míst, kde Aliance stále odolávala silám Pohromy. Jednou takovou vojenskou skupinou, která se přímo skládala z elfů, byli bojovníci vedení posledním z dynastie Sunstriderů - princem Kael'Thasem.

Kael'thas, který byl sám mocným kouzelníkem, cítil, že Aliance se rozpadá. Vznešení elfové truchlili za ztrátu svých domovů v Quel'Thalasu a rozhodli se nazývat sami sebe krvavými elfy, jako poctu všem padlým elfům. Když bojovali po boku lidí proti silám Pohromy, cítili, jak je oslabuje odříznutí od moci Sluneční studny.

Elfové se zoufale snažili najít lék na svou závislost na magii. Kael'thas proto učinil něco, co bylo do té doby považováno za nemyslitelné - spojil své síly s Illidanem a jeho nagami. Doufal přitom, že s jejich pomocí se elfům podaří najít nějaký nový zdroj magické síly, který by je vyléčil. Zbylí velitelé Aliance, ale považovali toto spojení za akt zrádcovství a krvaví elfové byli vyhnáni.

Kael'thas se svými elfy neměl kam jít, a proto se rozhodl následovat Illidana do Outlandu. Zde mu pomáhal porazit dozorkyni Maiev Shadowsong, které se téměř podařilo Illidana znovu uvěznit. Spolu se svými nagovskými spojenci se mu podařilo vyrvat Illidana z jejích spárů. Nyní žijí spolu s Illidanem v Outlandu, kde společně chystají druhý úder proti Králi lichů a jeho pevnosti v Ledové koruně.
Kultura

Krvaví elfové nosí rudě zbarvené róby navrhnuté díky jejich ohnivému přesvědčení a kvúli padlým elfům v Quel'Thalasu. Soustředili se hlavně na studii vnitřní a ohnivé magie na rozdíl od vznešených elfů, kteří se zaměřovali spíše na kouzla ledová a vodní.

Architektůra krvavých elfů je zajímavá svými vysícími výtvory z oblouků a sloupů, je to design přirozený, z prvky květin, hladký a zvířecí. Jejich kašny vypadají jako by se vzpíraly fyzickým možnostem, vytvořené nebo zdeformované vodou způsobem, který je nemožný. Krvaví elfové mají vlajku s tvárí fénixe. Ve Třetí válce, mágove krvavých elfů měli schopnost povolat fénixe z ohnů Plání elementů. Tito tvorové jsou velice spojení s krvavými elfy, možná protože sdílejí jakýsi destruktivní povahu nebo možná to můžeme připsat jejich čistě magickému složení. Tohle mohlo umožnit krvavým elfům zvětšovat svou kontrolu nad nimi. Od té doby se fénixové neobjevili a čekají na znovuzrození, tohle je symbol pro krvavé elfy -- krvaví elfové metaforicky řečeno "zemřeli" jako urození elfové a narodili se jako krvaví elfové.

Krvaví elfové mluví jazykem zvaným thalassianština a také orksky. Jazyky svých spojenců se rychle a snadno naučí.
Magický sklon

Od doby, kdy je ničivá Studna v rukou Arthase a Pohromy, krvaví elfové jsou nuceni jednat s obrovskou opatrností, protože jejich závislost na vnitřní energii je velká a mohla by jen všechno zhoršit. Neústalé prokletí, jelikož originální Studna věčnosti byla zničena, a závislost začíná být silnější než dříve. Během dne, krvaví elfové bojují s jejich slabostí a závislostí, hledají jak obě energie nasytit z jejich prostředí nebo naopak brání se tomu, aby moc energie nepohltili.

Zatímco krvaví elfové se přímo nezdržují od vyčerpávající vnitřní síly, opatrně drží jejich závistlost pod kontrolou, jejich nové schopnosti dokáží držet nepřeberné množství síly, zatímco podporují sebedisciplínu. Ten, kdo ztratí kontrolu nad svou závislosti, změní se na zatracence a bude neustále propadat svému šílenství a nemoci.
Neznámější Krvaví Elfové
Princ Kael'thas Sunstrider - Poslední potomek dynastie Sunstrider. Oficiální panovní Krvavých Elfů.
Selin Fireheart - Významný felblood elf, zástupce Kael'thase.
Správce Lor'themar Theron - Vládce Krvavých Elfů na Azerothu v Kael'thasovy absence.
General Halduron Brightwing - Vojenský velitel Krvavých Elfů na Azeroth a vůdce Farstriders.
Grand Magister Rommath - Vůdce všech magických Krvavých Elfů na Azerothu. Posel a krutě oddaný Kael'thasovi.
Magister Astalor Bloodsworn - Správce energie z M'uru a odpovědný za manipulaci s Mu'rovou energii Krvavými ritíři (Blood Knights).
Lady Liadrin - Matriarchát a první z Blood Knights.
Pathaleon the Calculator - Agent prince Kael'thase.
Voren'thal the Seer - Vůdce Scryerů v Outlandu.
Ambassador Sunsorrow - Velvyslanec Krvavých Elfů u Forsaken.

Text pouzity zhttp://www.tripartita-wow.com

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář